GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 13163234
*
nr 1316 3234
VASE
ceramics, signed. Height: 19,
Keramik, Signerad. Höjd: 19 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday Mars 30 2020
at 20:38:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/3 19:59:30
1
600 kr
26/3 13:02:12
2
200 kr
26/3 13:02:12
1
250 kr (Robot)
30/3 20:19:46
3
500 kr
30/3 20:19:46
1
600 kr (Robot)
30/3 20:23:22
3
700 kr
30/3 20:24:42
4
800 kr
30/3 20:29:10
3
900 kr
30/3 20:33:59
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:09
*
VASE
Läs om budbetjänten
nr 1316 3234
VASE
ceramics, signed. Height: 19,
Keramik, Signerad. Höjd: 19 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1000 |
| Auction date: |
Monday Mars 30 2020 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 25/3 19:59:30 | 1 | 600 kr |
| 26/3 13:02:12 | 2 | 200 kr |
| 26/3 13:02:12 | 1 | 250 kr (Robot) |
| 30/3 20:19:46 | 3 | 500 kr |
| 30/3 20:19:46 | 1 | 600 kr (Robot) |
| 30/3 20:23:22 | 3 | 700 kr |
| 30/3 20:24:42 | 4 | 800 kr |
| 30/3 20:29:10 | 3 | 900 kr |
| 30/3 20:33:59 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:09



